Aloes – roślina lecznicza

Aloes – roślina lecznicza, która zdaje się nam bardzo znana. A więc w całego szeregu domach kultywuje się aloes w doniczkach. W razie potrzeby czerpie się po liść, rozgniata się go, kładzie na przykład. wzór otoczenie skrzywdzenia i… zgotowane. Można też używać w motywach terapeutycznych nalewki na aloesie. W opowieściach naszych babć okazuje się ta roślina jako panaceum. Jaka jest wskutek tego rzeczywistość o aloesie? Aloes (Aloe) jest gruboszowatą byliną z familie liliowatych. Połyskuje w tej drużynie ok. 275 gatunków aloesów przykrywających krzaki, drzewa i rośliny zielne.
Jako generyczny sukulent, aloes świetnie zharmonizował się do męczących warunków roślinności z ograniczoną ilością wody. Może wskutek tego – jako flora nieurodzajna – uchować długie okresy suszy i upałów dzięki zawartym w liściach rośliny pojemnikom wypełniającym się wodą poprzez okres 3-5 lat. Zawarta w pojemnikach woda naprawia się w tym czasie w normalny roślinny aloe wera żel.
Spośród wielu rodzai aloesów przebadano dosyć szczegółowo 29 dostrzegając ich cechy lecznicze. Mają je m.in..: aloes drzewiasty (Aloe arborescens) rosnący zwłaszcza w Afryce Południowej i Orientalnej, na Półwyspie Arabskim, na Madagaskarze i Sokotrze, aloes afrykański (Aloe africana), aloes uzbrojony (Aloe ferox), Aloe perryi, Aloe chinensis, Aloe spicata, Aloe saponaria.
Najszerzej używanym w lecznictwie i produkcji apendyksów jest wprawdzie Aloe vera (Aloe barbadensis). Czci się go zwłaszcza w południowych stanach Ameryki Północnej (rejony Teksasu nad Rio Grande), w Meksyku, na Antylach, w Australii, przynajmniej jest dodatkowo spotykany w innych częściach globu (Indie, Cejlon, Filipiny, Tajwan).
Materiałem nabywanym z aloesu jest w zasadzie miąższ, zawarty w szarozielonych, grubych, mięsistych, IQF-Aloe-Vera-02mieczowatych liściach. Miąższ jest galaretowaty, jasnozielony. Z aloesu nabywa się także miazgę aloesową, w zestaw której wchodzi oprócz miąższu i soku także skóra wierzchnia listowi. Oba materiały – miąższ z sokiem (alona) i pulpa aloesowa mają inne cechy. Z tego względu tak istotne jest to rozróżnienie.
Miąższ pozyskuje się przez sumienne obranie liści ze karnacje. Po kilkakrotnym płukaniu masy i wyduszeniu osiąga się bezgrzeszny żel aloesowy pozbawiony gorzkiego i silnie przeczyszczającego soku nazywanego alona, w skład którego wstępują związki: aloina (żółta ciecz obecna w kanalikach liści), która jest C-Glukozydem aloeemodynoantronu tudzież barbaloina, i które zawiera miazga aloesowa ( w przeciwieństwie do nieskalanego miąższu).

sources: forever-polska.pl- forever living products

Prev